ARCHIWUM NOWOŚCI

2003 2004 [2005] 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024


Nowa strona programu
wtorek, 21 czerwca 2005

Otwarta została nowa dedykowana strona programu Dekoder Elektryka (www.dekoder.dzyszla.pl). Na stronie tej dostępne będą informacje o programie oraz jego wersja online. Poza tym rozszerzono stronę o wyodrębnienie działu FAQ oraz Screenshootów (zrzutów ekranów) z programu. Wnikliwe oko zaobserwuje, że zrzuty pochodzą z wersji 2.4 programu. Tak, wersja 2.4 Dekodera Elektryka nadchodzi!!! Już wkrótce publikacja. O nowościach w następnym komunikacie.


Link

Reklama
reklama

Nowa wersja!
środa, 29 czerwca 2005

Pojawiła się nowa wersja programu oznaczona numerem 2.4.6.45 (beta). W programie dodano moduł do de/kodowania miniaturowych cewek i dławików oznaczanych kodem barwnym. Dokonano także modyfikacji programu, co ma zapobiegać błędom przy kodowaniu bardzo małych wartości.


Link

Dzięki wam!
środa, 31 sierpnia 2005

W tym miesiącu na program Dekoder Elektryka wpłynęła rekordowa liczba wpłat na łączną sumę 41 zł. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy w ten sposób pomagają mi. Zebrane pieniądze pozwolą przede wszystkim pokryć koszty utrzymania strony na serwerze i zagwarantują dostępność najnowszych wersji, które będzie można pobierać bez opłat (na obecną chwilę jest to koszt ponad 60 zł) a także przyczynią się do rozwoju programu. Te pieniądze, które pozostaną po opłaceniu serwera zostaną przeznaczone na opłatę dostępu do internetu. Tak więc zapewniam, że nie zmarnuje się ani grosz! Raz jeszcze serdecznie dziękuję wszystkim sponsorom i przy okazji zapowiadam, że w przeciągu miesiąca powinna ukazać się kolejna wersja programu (już nie beta).
Przypominam, że wszystkie osoby, które dokonują wpłaty proszone są albo o umieszczenie w tytule wpłaty swojego adresu e-mail, albo najlepiej o przesłanie specjalnego powiadomienia - należy kliknąć w okienku "Pomóż" niebieski podkreślony tekst i postępować zgodnie ze wskazówkami.


Link

Idzie nowe!
wtorek, 20 września 2005

Już w przeciagu najbliższych kilkunastu dni należy spodziewać się kolejnej wersji programu Dekoder Elektryka. Najwazniejszymi zmianami będzie zapamiętywanie ustawień dla każdego z użytkowników z osobna (na podstawie logowania do systemu Windows). Poza tym rozszerzono system komunikatów o błędach oraz poprawiono zabezpieczenia, co przyczyni się do lepszego i stabilniejszego działania programu. Także pomoc programu w tym zakresie została rozszerzona.
Trwają także już pracę nad następną wersją programu, która prawdopodobnie będzie oznaczona numerem 2.5, a najistotniejszą nowością będzie wprowadzenie dekodowania elementów SMD, tak oczekiwane przez wszystkich od dłuższego czasu! Na tą chwilę mogę szacować, iż wersja ta ukaże się na Gwiazdkę :D


Link

2.4.7.50 już jest!
czwartek, 22 września 2005

Pojawiła się nowa wersja programu! Mimo, że oznaczenie wersji nie sugeruje wielu zmian, to jednak aktualizacja jest dość istotna i zalecana. W wersji tej poprawiono zabezpieczenia i podniesiono stabilność programu, nieznacznym zmianom uległ interfejs programu. Także sposób zapamiętywania ustawień uległ zmianie - teraz dla każdego użytkownika systemu operacyjnego ustawienia są zapisywane oddzielnie. Dokonano także aktualizacji pliku pomocy - ci, którzy z nim dokładnie się zapoznają z pewnością dostosują program jeszcze lepiej do własnych preferencji! Wprowadzono też szereg poprawek, które czynią program bardziej funkcjonalnym, nowoczesnym i lepszym. Trwają już też przygotowania nad wersją 2.5, w której pojawią się nowe funkcje, a przede wszystkim dodana zostanie możliwość dekodowania elementów SMD!


Link

Dodać tranzystory, diody, układy scalone, tyrystory...
środa, 7 grudnia 2005

Pozwolę zacytować sobie na wstępie kilka z listów, jakie ostatnimi czasy do mnie przychodzą:
"PROSZE O WERSJE Z OZNACZENIANI TRANZYSTORÓW"
"Czy myślałeś kiedyś o [...] rozszeżeniu o obliczenia transformatorów sieciowych i mcz.???"
"Trzba sie postarac w tej aplikacij o katalog diud, tranzystorów układuw sclonych z serji lm i po polsku te kalogi"

Takich listów jest znacznie więcej. Dlatego też rozszerzyłem dziś FAQ - czyli odpowiedź na najczęściej zadawane pytania. I raz jeszcze podkreślam, że program przeznaczony jest do obliczeń nie zaś do pełnienia roli katalogu układów. Po drugie, interfejs programu po prostu nie pozwala na inne jego zaadaptowanie. Po trzecie, nie widzę potrzeby powielania wielu znakomitych już istniejących programów. Po czwarte, stworzenie katalogu układów jest zajęciem niezwykle czasochłonnym. I po piąte, gdybym miał stworzyć mega-kombajn dla elektroników, to z pewnością takie coś nie byłoby ani darmowe (ba, cena mogłaby zaskoczyć co poniektórych i zmusić do pobrania wielu darmowych aplikacji lub co gorsza, do nielegalnego użytkowania programu), ani małe - modemowcy (których wciąż wiele wśród elektroników-amatorów) mogliby zapomnieć o pobraniu programu z internetu. Dlatego stanowczo mówię: program nigdy nie będzie katalogiem części!


Link

Święta bez Dekodera
środa, 21 grudnia 2005

Niestety, jak to często bywa, życie zweryfikowało plany. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, nie jest gotowa jeszcze wersja 2.5 Dekodera Elektryka. Liczne obowiązki i ciągły brak czasu uniemożliwił dokończenie rozpoczętych prac. Mam nadzieję, że jednak uda się opublikować nową wersję jak najszybciej. A na razie życzę wszystkim Wesołych Świąt!


Link

Brak komunikatów w zadanym okresie czasu.

Strona istnieje od 25.01.2001
Ta strona używa plików Cookie.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych a zakresie podanym w Polityce Prywatności.
Reklama  
archive To tylko kopia strony wykonana przez robota internetowego! Aby wyświetlić aktualną zawartość przejdź do strony.

Optymalizowane dla przeglądarki Firefox
© Copyright 2001-2024 Dawid Najgiebauer. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ostatnia aktualizacja podstrony: 19.03.2023 11:17
Wszystkie czasy dla strefy czasowej: Europe/Warsaw