ARCHIWUM NOWOŚCI

2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 [2011] 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024


Finalna wersja Dekodera 3.1
poniedziałek, 9 maja 2011

Po dość długim istnieniu wersji beta wreszcie Dekoder Elektronika doczekał się finalnej wersji. Względem wersji beta zaszły tylko drobne różnice, które nieznacznie poprawią wydajność działania aplikacji oraz wyeliminowane zostały potencjalne problemy niepoprawnych wartości domyślnych przy pierwszym uruchomieniu programu. Udało się także nieznacznie zmniejszyć rozmiar samego instalatora.

Już za niedługo przewidziane jest wydanie kolejnej wersji programu, która jeszcze bardziej podniesie wydajność wykonywanych obliczeń, głównie przy dekodowaniu.


Link

Reklama
reklama

Oświadczenie w sprawie wirusów
czwartek, 25 sierpnia 2011

W związku z powtarzającymi się doniesieniami o infekcji plików programów proszę, aby w pierwszej kolejności przesłać podejrzany plik poprzez stronę http://www.virustotal.com/ - zostanie on poddany analizie przez szereg silników antywirusowych z wykorzystaniem najnowszych baz danych. Wyniki na poziomie poniżej 25% świadczą raczej o wyniku fałszywie pozytywnym, czyli plik jest zdrowy, lecz błędy w bazach danych programów antywirusowych identyfikują plik jako zarażony.

Jeśli jednak wynik będzie wyższy, wówczas należy ściągnąć ponownie program ze strony i zainstalować go. W przypadku ponownego wykrycia niebezpieczeństwa i potwierdzenia go przez ponad 25% silników antywirusowych z podanej strony, proszę o poinformowanie o takim fakcie!

Jednocześnie zapewniam, iż dokładam wszelkich starań i poświęcam dużo uwagi bezpieczeństwu generowanych programów, a każdy plik, przed wysłaniem na serwer, jest badany m.in. przez skanery z podanej strony.


Link

Zmodyfikowany Dekoder Elektronika 3.2.1
środa, 31 sierpnia 2011

W związku z licznymi alertami, jakie trafiały się podczas skanowania przez kilka z programów antywirusowych, na serwerze znalazła się zmodyfikowana wersja programu, która nie jest błędnie rozpoznawana jako zarażona wirusem. Próby współpracy z producentami systemów antywirusowych pozwoliły ustalić przyczynę fałszywych alarmów. Jednakże firmy wciąż twierdziły, że plik jest zarażony, gdyż pewna specyficzna sekwencja danych jest identyczna dla jednego z wirusów. Udało się wyeliminować tą sekwencję, przez co zagrożenie przestało być wykrywane.

Raz jeszcze podkreślam, że wykrywane zagrożenie, wbrew opinii specjalistów kilku firm antywirusowych, było nieprawdziwe i wszelkie alarmy były fałszywe!

Z powodu tych problemów opóźnieniu uległy prace nad kolejną wersją programu. Jednocześnie zostanie w niej zupełnie zmieniona struktura plików i funkcji, dzięki czemu cały program będzie znacznie lżejszy, działał stabilnie oraz stworzy kod mniej podobny do złośliwego oprogramowania.


Link

Nowy wygląd i szereg poprawek - wersja 3.3
piątek, 28 października 2011

Po długim czasie oczekiwania i wielokrotnym przekładaniu daty premiery wreszcie udało się wydać wersję oznaczoną numerem 3.3! Już na pierwszy widok widać powiew świeżości. Bardziej estetyczny, większy rysunek i zmiana czcionki domyślnej programu to najbardziej widoczne zmiany w interfejsie użytkownika.

Lecz zmianie uległa także struktura programu wraz z plikami modułów. Podyktowane było to wieloma fałszywymi alarmami ze strony programów antywirusowych. Teraz pliki modułów są mniejsze, a nowa organizacja pamięci sprawi, że cały program będzie znacznie bardziej stabilny. W nowej wersji znalazło się także kilka poprawek związanych z obliczeniami, w tym poprawiono tolerancję dla kondensatorów o pojemności 10pF. Podczas kodowania program będzie podpowiadał wartości bardziej zbliżone do podanych.

Pełny opis zmian można znaleźć na stronie pobierania programu. Ze względu na tak dużą reorganizację wydana wersja oznaczona jest jako wersja testowa beta.

Wraz z nowym Dekoderem pojawił się także nowy PowerPack. Jednakże zmiany są kosmetyczne i nie ma potrzeby pobierania go przez osoby posiadające wersje 3.2 Dekodera.


Link

Brak komunikatów w zadanym okresie czasu.

Strona istnieje od 25.01.2001
Ta strona używa plików Cookie.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych a zakresie podanym w Polityce Prywatności.
Reklama  
archive To tylko kopia strony wykonana przez robota internetowego! Aby wyświetlić aktualną zawartość przejdź do strony.

Optymalizowane dla przeglądarki Firefox
© Copyright 2001-2024 Dawid Najgiebauer. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ostatnia aktualizacja podstrony: 19.03.2023 11:17
Wszystkie czasy dla strefy czasowej: Europe/Warsaw