CO SĄDZĄ UŻYTKOWNICY
O DEKODERZE ELEKTRONIKA?

Stan na dzień 19 marca 2023

Informacje zawarte tutaj opierają się tylko i wyłącznie na ankietach, jakie wypełnili i przesłali do mnie użytkownicy programu Dekoder Elektronika.

Informacje o użytkowniku:
Wiek:
do 14
14-20
20-30
30-40
40-50
50-60
więcej
Razem odpowiedzi: 121
Średnia wieku: 28,7 lat
Związek z elektroniką*:
kształcę się na tym lub pokrewnym kier.
pracuję w zawodzie z nią związanym
zajmuję się nią hobbystycznie
W czym pomaga program*:
w edukacji
w pracy
przy realizacji hobby

* Odpowiedzi ze starych ankiet zostały zaadaptowane na potrzebę nowych pytań. Wyniki mogą być zakłamane.

Rozpowszechnianie programu:
Skąd dowiedziałeś się o programie?
strona WWW, w tym:
- www.elektroda.pl

- www.dzyszla.pl i powiązane

- www.serwisant.pl

- www.polskie.programy.nom.pl [?]

- www.pcworld.pl/www.idg.pl

- www.ep.com.pl

- inna/
nieokreślone/nie pamiętam

od znajomego
inaczej*

* Reklama w Telegazecie programu TVP2: 1 osoba,
* Grupa dyskusyjna/forum/sieć P2P: 3 osoba
* Płyta z programem zakupiona na giełdzie: 1 osoba,
* Gazeta/czasopismo (nieznany tytuł): 1 osoba
* Gazeta/czasopismo (PC Format): 1 osoba
* Gazeta/czasopismo (PC World Komputer): 2 osoby

Razem odpowiedzi: 131
Program największą popularność zdobył za pośrednictwem serwisu www.elektroda.pl - Specjalne podziękowania dla serwisu!
Ilu osobom poleciłeś mój program (w dniu wypełnienia ankiety)?
nikomu
1-2
3-5
6-10
więcej
Razem odpowiedzi: 129
Średnio: 2,8 osobom

Ocena programu:
Ocena programu w skali 1-10
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Razem odpowiedzi: 130
Średnia: 8,5
Ile byłbyś gotów zapłacić za ten program?
nic
1-4 zł
5-9 zł
10-19 zł
20-49 zł
50-99 zł
więcej
Razem odpowiedzi: 119
Średnia cena: 14,5 PLN :)
Wypowiedzi własne użytkowników
Najbardziej w programie podoba mi się, że:
Łatwy w obsłudze/Prostota
Czytelny interfejs/ładna grafika
Połączenie dekodowania rezystorów i kondensatorów/Bogata funkcjonalność
Jest bardzo przydatny
Szybkość działania
Jest po polsku
Jest darmowy
Świetnie wykonane opisy elementów/Wartości edukacyjne
Profesjonalnie zrobiony
Wnioski: W programie najbardziej jest doceniana łatwość obsługi, co uzyskano przede wszystkim poprzez stworzenie w sposób profesjonalny ładnego graficznie i czytelnego interfejsu. Zauważane są również takie aspekty jak uniwersalność i szybkość działania.
Ciekawsze wypowiedzi:
  1. [...] nie będe się rozpisywał, więc powiem tylko jedno te program jest ... [...] ... (wpisz co chcesz). ZAJEBISTY
  2. Krótko mówiąc fajne narzędzie [...]
  3. Dziekuję Panu za popełnienie tak świetnego programu. Naprawdę "cool". A skoro jest Pan tak dobrym programistą [...] - to mi bardzo pochlebia!
  4. Bardzo przyjazny program przydatny przy identyfikacji elementów elektronicznych a mojemu synowi przydatny do nauki. - z tego typu zastosowania mam największą radość!
  5. [...] jestem bardzo zadowolony z posiadania pańskiego programu. Dziękuję za napisanie programu "REZYSTOR". ["Rezystor" to starsza wersja "Dekodera Elektronika" - dop. autor]
  6. [...] wlasnie sciagnalem sobie Twoj program. Jest swietny - wreszcie koniec z wertowaniem ksiazek :) - i o to tu chodzi!
  7. Piszę w sprawie programu Rezystor 1.2.10.17 [dop. p. wyżej] - Chłopie odwaliłeś kawał dobrej roboty , zciągnąłem ten sofcik z ciekawości jak zobaczyłem jaką ma objętość ,bo zastanawiałem się co może być tak miejscożerne przy kilku paskach i tolerancji. A tu widzę coś co naprawdę się przydaje. Oby tak dalej. - myślę że rozwój programu od tego czasu poszedł w dobrym kierunku.
  8. [...] ma ładną grafikę rezystorów i kondensatorów. - nie wiedziałem, że mam takie zdolności artystyczne!
  9. Zawsze mam problem z kodami 5,6-cio paskowymi, a programik ten rozwiązuje mój problem. Profesjonalnie zrobiony. Jest OK!
  10. Polecę go swoim uczniom, bo niektórzy mają braki ze szkoły podstawowej i nie zawsze wiedzą co to jest prąd, napięcie i rezystancja. Nie znają też kodów paskowych rezystorów a kształcą się w zawodzie [...] - oby program odciążył biednego nauczyciela od wykładania takich podstaw! Niestety, ale prawdą jest, że w szkołach podstawowych robi się coraz mniej (lub nic) na zajęciach z elektroniki (jako dział techniki).
  11. Programik jest miły i prosty w obsłudze, podaje chyba nawet za dużo parametrów (od przybytku głowa nie boli). Przydatny zwłaszcza w chwilach zaciemnienia umysłu.
  12. [...] Każdy elektronik [...] doceni program tego typu (a napewno doceniam go ja). Problem wydawać by się mogło jest prosty, lecz Pańskie podejście do sprawy jest fachowe, co dało bardzo dobre efekty w postaci profesjonalnego i przyjaxnego programnu. - aż tak ładnie napisanej pochwały już dawno nie miałem!
  13. [...] Działa pod Windows Me. - cieszę się bardzo z tego faktu i dziękuję za informację!

W programie chciałbym zmienić lub dodać następujące elementy:

Ze względu na brak jednorodności odpowiedzi (bardzo rzadko się powtarzają) zamieszczam tylko wypowiedzi.

Ciekawsze wypowiedzi:
  1. Chciałbym dodać moduł do wskazywania kodu barwnego według tolerancji, oporu, itd (program wyświetla paski po podaniu oporności,tolerancji itd) - życzenie spełniono.
  2. Nie mogę powiedzieć że mi się coś nie podoba, lecz można by było zwiększyć pole graficzne dekodowanych kodów kolorowych, oraz ewentualnie wielkość czcionek ( możliwość wyboru w jakimś zakresie ). - i to życzenie także spełniono poza zmianą wielkości czcionek.
  3. [...] dlaczego nie dziala opcja uwzgledniania wspolczynnika temperaturowego? Podobnie bylo w wersji 1.0 i myslalem, ze to jakis bug. - to rzeczywiście był bug; poprawiono go w wersji następnej. Wszystkich, którzy z tego względu "cierpieli" - przepraszam.
  4. Mam problem przy wyborze rezystorów IEC pojawia się komunikat Exeption EConvertError in module REZYSTORY.DLL at 00006608 podobnie się dzieje gdy wybieram Cyfrowo-literowe Exeption EConvertError in module KONDENSATORY.DLL at 00006608 - wzorowy opis błędu! Jednak jest on dość specyficzny (do tej pory tylko dwie osoby zgłosiły jego wystąpienie - p. data aktualizacji ankiety na górze); mnie nie udało się niestety znaleźć przyczyny, ale wina leży najprawdopodobniej po stronie systemu operacyjnego.
  5. Mam trzy drobne uwagi: [...] to tyle z rzeczy jakie rzucily mi sie w oczy podczas pierwszego uruchomienia same pierdulki, ale mysle ze warto poprawic - oczywiście, że warto, i więcej takich listów!
  6. [...] ale mam jedną uwagę [...]. Przydałaby się opcja aby z parametrów opornika (moc, opór, tolerancja) program wyliczał listę dostępnych zrezystorów wraz z paskami (otwieram pudełeczko i szukam według kolorów pasków) I proszę nie śmiej się z tego że zepsułem miernik to przez przypadek - życzenie spełnione, co zadowoliło chyba wszystkich użytkowników łącznie ze mną; to nie jest śmieszne... to jest tragiczne ;-)
  7. [...] dodaj elementy smd i bedzie jeszcze lepiej - ze względu na brak literatury oraz jak na razie nikłe zainteresowanie taką opcją nie planuję jej wprowadzenia. Ale jeśli prośby innych użytkowników pokryją się z tą, to może coś wykombinuję. Elementy SMD są w pewnej części obsługiwane od wersji 2.5 programu.
  8. Dobrze by bylo, zeby byla funkcja wyszukiwania obudowy (przydatne do PCB) [PCB - płytka drukowana - dop. autor] - na razie nie planuję takiej funkcji, ale jeśli ktoś jeszcze sądzi tak samo - dodam ją.
  9. Przy dekodowaniu oznaczeń [...] paskowych po kliknięciu na pasek przy kursorku powinno się pokazać menu z niewielkimi kwadracikami w kolorach, jakie może mieć dany pasek. Najlepiej jakby po najechaniu na kwadracik pokazywał się tekst alternatywny z nazwą koloru, a zatwierdzałoby się go kliknięciem - w wersji od 2.2.5.20 zaimplementowano podobną opcje (nowy sposób wybierania kolorów).
  10. [...] umieścić tryb przełączanie rezystory/kondensatory jak i dekodowanie pasków na oknie głównym a nie w opcjach - Takie opcje istniały zawsze i są dostępne za pomocą kliknięcia myszą na konkretny obszar lub skrótów klawiaturowych (proponuję zapoznać się z pomocą do programu - dział "Sztuczki i kruczki" lub "Instrukcja obsługi" oraz "Skróty klawiaturowe").
  11. [...] poprawić start programu (niepotrzebny dźwięk przy starcie) - patrz FAQ
  12. [...] kolor brązowy wyświetla się na zielono, fajnie bybyło na brązowo. - ten problem nie występuje w programie od wersji 2.2 beta.
  13. Brakuje kodów 101 102 103 itd. kondensatorów [...] - nie brakuje, po prostu w wersji wcześniejszej od 2.2SE nie można było wpisać z klawiatury takiej liczby - można za pomocą myszki klikając na klawisz ze strzałką.
  14. Chciałbym, żeby dodano możliwość obliczania indukcyjności cewek. - obecnie nie dysponuję wystarczającą ilością materiałów, ale przede wszystkim brakuje mi czasu. Być może kiedyś w przyszłości... Bardzo mi przykro...
  15. [...] Po przełączeniu na kodowanie, najpierw nie można było zadać potrzebnej wartosci, następnie program się zawiesił, po czym już nie można było go uruchomić. Nawet po przeinstalowaniu.[...] - Bardzo niezwykły przypadek. Na początku najlepiej upewnić się, że używa się najnowszej wersji programu. Niemniej niemożliwość uruchomienia jest wręcz niezwykła! Autor powyższej wypowiedzi poleca spróbowanie usunięcia pliku odpowiadającego za moduł, powodujący błąd (w tym przypadku był to kondensatory2.dll).
  16. Za dużo informacji w głównym oknie. Powinien być podgląd szczegółów, ale w innym oknie. [...] - Jeśli będzie więcej takich próśb, to postaram sie to zrealizować. Do tej pory podobne propozycje, które wychodziły z mojej strony były odrzucane przez betatesterów.
  17. [...] program czytał kondensatory o oznaczeniach np. 222 albo 1J63. Są to chyba typu MKSE [...]. - Nie słyszałem i nie spotkałem się z takimi oznaczeniami. Nie posiadam też żadnej dokumentacji na taki temat. Jeśli ktoś coś ma - będę wdzięczny!
  18. [...] Rysunek powinien być jak najbardziej zbliżony do oryginału (dławika). - Na rynku spotykamy wiele róznych konstrukcji. Ponadto celem rysunku jest podgląd kolorów, a nie odzwierciedlanie faktycznego wygladu elementu.
Wszystkim autorom zamieszczonych fragmentów listów, a także pozostałym użytkownikom, jacy do mnie napisali dziękuję, zarówno za liczne słowa pochwały, jak i za wskazówki dotyczące błędów w programie oraz sugestie dalszego jego rozwoju, a w szczególności za wszelkie uwagi krytyczne.
Wszystkie wyniki przedstawionej ankiety oparte są tylko i wyłącznie na wynikach ankiety dołączonej do programu "Dekoder Elektronika", której wypełnienie nie jest obowiązkowe. Nie są do nich zaliczane wypowiedzi zapisane w listach (wyjątek stanowią sekcje "Ciekawsze wypowiedzi" w powyższych podgrupach.

Wróć do programu Dekoder Elektronika

Strona istnieje od 25.01.2001
Ta strona używa plików Cookie.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych a zakresie podanym w Polityce Prywatności.
 
archive To tylko kopia strony wykonana przez robota internetowego! Aby wyświetlić aktualną zawartość przejdź do strony.

Optymalizowane dla przeglądarki Firefox
© Copyright 2001-2024 Dawid Najgiebauer. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ostatnia aktualizacja podstrony: 19.03.2023 11:17
Wszystkie czasy dla strefy czasowej: Europe/Warsaw